FIGYELEM! Idén utoljára 2024. december 12-én lesz nyitva a Könyvtár (illetve a Titkárság és a Szertár is), így ezen a napon még tudtok kölcsönözni, utána legközelebb 2025. január 9-én fognak nektek segíteni a titkárok…
Könyvtárunkban sziklamászással, hegymászással kapcsolatos regényeket, szakirodalmat, útikönyveket, kalauzokat, DVD-ket kölcsönözhetsz.
Könyvtárhasználati szabályzat – érvényes 2018. január 1-től
Excelsior könyvtári könyvek listája – állapot 2023. szeptember 15.
További információkkal kapcsolatban személyesen tájékozódhatsz csütörtöki napokon klubhelyiségünk titkárságán vagy a titkarsag(kukac)excelsior.hu címen.
Nyitva tartás: csütörtökönként 20:00 – 21:30
Szakkönyvek
válogatás:
- Az edzésekhez és felkészüléshez ad tanácsot a How to Climb 5.12
- A felszerelések és ruházat kiválasztásában segít a Rock & Ice: Gear
- Sziklamászás és biztosítástechnika a témája a Rock Climbing: Mastering Basic Skills címü könyvnek.
Útikönyvek, kalauzok
Ha kitűzött úticélodról bővebben akarsz tájékozódni, látogasd meg könyvtárunkat! Kínálatunkból egy kis “ízelítő”:
- Olaszország (Dolomitok, Val di Mello)
- Ausztria (Dachstein, Peilstein, Rax, stb.)
- Svájc (Zermatt)
- Franciaország (Mont Blanc)
- Szlováia (Tátra)
- Csehország (Homokkövek)
- Németország (Homokkövek)
- Szlovénia, Horvátország, Románia
- Görögország, Magyarország.
- USA, Afrika, Ázsia
Ajánló – Magyarország Sziklamászó Kalauza
A kalauz kis hazánk területén fellelhető természetes sziklák, illetve az azokon található utak gyűjteményét tartalmazza.
Fontos információ, hogy a kalauzba annak megírásakor aktuálisan mászható sziklák kerültek bele. Azóta néhány helyszínre már más szabályok vonatkoznak, így mielőtt mászni indulnátok, tájékozódjatok az adott sziklára vonatkozóan éppen érvényes korlátozásokról. A térképes engedélylistánkat itt találhatjátok.
A kalauz elején megtaláljuk a hazai mászóiskoláinkat,
Mászóiskoláink leírása és ábrázolása a megközelíthetőségtől (tömegközlekedve és autóval egyaránt), a lehetséges táborhelyen át az illemhely megjelöléséig sok mindenre kiterjed. Szerepelnek például a mászóiskolában mászható utak nehézségi eloszlás szerinti beosztásban is, ami nagyban segíti az adott helyre először látogató mászót felmérni, hogy mégis mennyi utat is tud majd megmászni a tudásához mérten. Az utak beazonosítását a helyszínen fotók segítik, amiken az adott út vonalvezetése is be van jelölve. Ennek ellenére a fotók alapján nem minden esetben egyértelmű, hogy melyik az az út, amit mászni szeretnénk vagy már másztunk.
A kalauz kétnyelvű (magyar, angol), ezen felül tartalmazza a különböző nehézségi skálák összehasonlító táblázatát is, ami nagyban segíti a külföldről hazánkba érkező mászókat.
Összességében a kalauzt jól megszerkesztett és használható.
Szóval gyerünk, mászásra fel!